نمایشگاه تخصصی خودروهای دیزلی - صنعت ديزل ايران مي تواند بازار كشورهاي همسايه را به دست گيرد
خبر

صنعت ديزل ايران مي تواند بازار كشورهاي همسايه را به دست گيرد

1394/07/12

سردبیر نشریه اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران اظهار کرد: با رفع تحریم ها و در شرایط برجام، در صورت بهبود شرایط عمومی صنعت کشور، صنعت دیزل اولین صنعتی خواهد بود که به شرایط ایده آل برمی گردد. 

سردبیر نشریه اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران اظهار کرد: با رفع تحریم ها و در شرایط برجام، در صورت بهبود شرایط عمومی صنعت کشور، صنعت دیزل اولین صنعتی خواهد بود که به شرایط ایده آل برمی گردد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، حسن بشارت نیا افزود: تولید خودروهای دیزلی در ایران از پیش از انقلاب اسلامی آغاز شده و هم اکنون بیشتر قسمت های غیر موتوری این خودروها مانند اتوبوس، کامیون و کامیونت در کشور تولید می شود.

وی تأکید کرد: همچنین برخی شرکت ها مانند شرکت خاور و آمیکو اقدام به تولید انواع خودروهای دیزلی کرده اند که این عوامل در مجموع وضعیت ایران در زمینه خودروهای دیزلی را مناسب نشان می دهد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه خودروهای دیزلی، خودروی کار محسوب می شوند، خریداران در گذشته کمتر به ویژگی های زیبایی آن ها اهمیت می دادند و این امر شرایط فروش خودروهای دیزلی را نسبت به خودروهای سواری بهتر کرده بود. اما این روزها خریداران این دسته خودروها نیز به دنبال زیبایی و سایر آپشن ها هستند و انتظارات آن ها افزایش یافته است.  

بشارت نیا تصریح کرد: در صورت رفع رکود، ظرفیت بالایی برای تغییر وضعیت صنعت در کشور و رشد تولید و فروش خودروهای دیزلی وجود دارد و می توان بازار کشورهای همسایه به ویژه در مورد ماشین های کامیونت، کمپرسور و تراکتور را در اختیار گرفت. 

سردبیر نشریه اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران اظهار کرد: مشکل اصلی فعالان صنعت خودروهای دیزلی، مشکل نقدینگی است که در شرایط کنونی با دریافت سود 30 درصدی وام های بانکی از بخش صنعت، همه حاشیه سود شرکت های فعال در صنعت دیزل از بین می رود.

وی با اشاره به برگزاری دومين نمايشگاه تخصصي صنعت ديزل (خودرو، قطعات و ماشين آلات) در اصفهان از 13 تا 17 مهرماه گفت: در سطح کشور کمتر استانی در قالب یک نمایشگاه مستقل و اختصاصی به این موضوع پرداخته است.

به گفته وی، بازدیدکنندگان این نمایشگاه به دنبال جامعیت آن هستند، به گونه ای که توقع دارند همه بنگاه های تولید، توزیعی و کلیه زنجیره تأمین تقاضا را در زمینه ماشین آلات و خودروهای دیزلی در این نمایشگاه ببینند و بتوانند برآوردی هر چند اجمالی از این صنعت داشته باشند.