نمایشگاه تخصصی خودروهای دیزلی - نمايشگاه يك فرصت نيست، يك ضرورت است/ دغدغه مهم بخش خصوصي، بلاتكليفي و ركود است
خبر

نمايشگاه يك فرصت نيست، يك ضرورت است/ دغدغه مهم بخش خصوصي، بلاتكليفي و ركود است

1394/07/14

دومين نمايشگاه تخصصي صنعت ديزل (خودرو، قطعات و ماشين آلات) شب گذشته (13 مهر ماه) در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت و تا 17 مهر ماه طی ساعات بازدید 15 الی 21 در این محل دایر است. 

دومين نمايشگاه تخصصي صنعت ديزل (خودرو، قطعات و ماشين آلات) شب گذشته (13 مهر ماه) در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت و تا 17 مهر ماه طی ساعات بازدید 15 الی 21 در این محل دایر است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، در این دوره از نمایشگاه 16 مشارکت کننده حضور دارند.

روبان نمایشگاه به دست علی اکبر بخشی، رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران قیچی شد. وی به همراه اعضای این اتحادیه و همچنین " باباگلی" نایب رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات اصفهان به بازدید از این نمایشگاه پرداخت.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران پس از بازدید از این نمایشگاه گفت: نمایشگاه تنها یک فرصت اقتصادی و تجاری نیست، بلکه یک ضرورت است.

علی اکبر بخشی با اشاره به این که اگر بخش خصوصی، هدایت و حمایت شود و به تضمین سرمایه خود امیدوار باشد، ظرفیت ها و قابلیت های خود را به خوبی بروز خواهد داد، بیان داشت: دغدغه مهم صنعتگران و تولیدکنندگان کشور در حال حاضر، بلاتکلیفی و رکود است و اگر این شرایط برطرف شود، تغییرات شکل خواهد گرفت.

وی با تأکید بر این که ادامه وضعیت کنونی، امیدوار کننده نیست، افزود: تولید قابل رقابت به زمینه ها و زیرساخت هایی نیاز دارد که باید برای تولیدکننده، انگیزه بخش باشد. در حال حاضر می توان از طریق این نمایشگاه ها دریافت که وضعیت تولیدکننده رضایت بخش نیست و نگاه ملی به تولید نیز در برخی موارد، همچنان در حد یک نگاه شعاری باقی مانده است.  

وی از بلوکه شدن سرمایه ها و طولانی بودن زمان بازگشت سرمایه به عنوان دیگر دغدغه های فعالان این بخش یاد کرد و ادامه داد: به همین دلیل است که برندهای چینی، حجم زیادی از این بازار را به خود اختصاص داده اند، این در حالی است که ظرفیت تولید در داخل کشور، ظرفیت مناسبی است و از سوی دیگر باید با دیگر کشورها نیز تبادل تجاری برقرار کرد.    

رییس اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران با گلایه مندی از تداخل عناوین نمایشگاهی در کشور، اظهار داشت: ما آمادگی داریم این برنامه ریزی را انجام و مسوولیت ساماندهی و رفع تداخل زمانی نمایشگاه های این حوزه را بر عهده گیریم.

وی با اعلام این که نمایشگاه اصفهان همواره یکی از کیفی ترین نمایشگاه های کشور بوده است، تأکید کرد: حیف است که با تداخل های زمانی قابل رفع، استان های موفق کشور دچار آسیب شوند. در این خصوص باید زمینه بهره برداری هر چه بهتر از این نمایشگاه ها را فراهم، و این رویدادها را مدیریت کرد.

گفتنی است اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات تهران، 10 هزار واحد صنفی را زیر مجموعه خود دارد.